VRH „J“ BALFAMA

Vrh „J“ Balfama, narozen 9.4.2018

Matka: Feithline Balfama (*7.7.2013)

Otec: Gelert Balfama (*15.7.2014)


[table id=3 /]

Vlkodavi narození ve vrhu „J“ Balfama:

♂       ZELENÝ PEJSEK – Jarlath 

♂       MODRÝ PEJSEK – Jarmy

♂       HNĚDÝ PEJSEK – Jeffrey

♂       ČERNÝ PEJSEK – Jordan

♀       LILA FENEČKA – Jacolin

♀       ČERVENÁ FENEČKA – Janette

♀       SVĚTLE ŽLUTÁ FENEČKA – Jennabeth

♀       FIALOVÁ FENEČKA – Jennifer

♀       ORANŽOVÁ FENEČKA – Jessica 

♀       RŮŽOVÁ FENEČKA – Jileen 

♀       VÍNOVÁ FENEČKA – Jiweridd

♀       ŽLUTÁ FENEČKA – Joyce


Krytí, březost a porod:

Krytí probíhalo přirozeně 9. a 10.2.2018

Pro Gelerta i pro Feithline to bylo jejich první krytí. Zpočátku byl Gelert až příliš nadšený, což krytí komplikovalo, ale nakonec přeci jen přišel na to, co má dělat a po několika pokusech se svázali. Druhý den již probíhalo krytí pěkně. Při obou krytích byli svázáni přes 20 minut, což bylo pro nás všechny únavně dlouhé, ale hlavně Feithline nebavilo tak dlouho stát a čekat.

Březost probíhala bez komplikací. Feithline byla po celou dobu zdravá a v dobré fyzické i psychické kondici. Na sonu bylo vidět 6-8 štěňátek, ale Feithline přibírala a kulatila se tak, že bylo již před porodem zjevné, že nosí více než 8 štěňátek. Nakonec jich odnosila 14, což bylo opravdu nečekaně velké množství vzhledem k její průměrné velikosti a již nikoli nejmladšímu věku.

K porodu se Feithline připravovala několik dní. Nakonec začala rodit 9.4. večer a ještě během večera se narodilo několik prvních štěňátek. Část vrhu se narodila doma a když se začaly intervaly prodlužovat, jeli jsme na veterinu. Tam Feithline dostala oxytocin a porod se opět rozjel. Počty narozených štěňat stále stoupaly a stále bylo uvnitř vidět „posledních“ pár štěňátek. Nakonec se narodilo 11 živých a 1 mrtvé štěňátko a ukázalo se, že to ještě není vše. Feithline již byla příliš unavená, a tak jsme se po poradě s veterináři rozhodli pro císařský řez. Touto operativní cestou se narodilo ještě jedno živé a jedno mrtvé štěňátko. Máme tedy 4 pejsky a 8 feneček různých barev.

Feithline se o svá miminka velmi vzorně stará. I přes obrovské množství potomků je téměř bez pomoci odkojila. V mnoha bodech mateřství se Feithline podobá své matce Brigid a babičce Chayenne – obětuje štěňátkům veškerou svou energii a úzkostlivě je střeží před jakýmikoli cizími „vetřelci“. Je to dobrá starostlivá matka.


Odchov


Umístění štěňátek


Základní informace


Zdravotní údaje


Chov související s vrhem „J“ Balfama


Statistiky:

Dlouhověkost:

  • Otec vrhu „J“ Balfama je starý …
  • Matka vrhu „J“ Balfama je stará …
  • Průměrný věk obou rodičů vrhu „I“ Balfama je …