VRH „F“ BALFAMA

Vrh „A“ Balfama, narozen 27.1.2008

Matka: Chayenne Stříbrný potok (*25.2.2005, +7.9.2012) 

Otec: Ryanair Sagittarius (*29.5.2005, +4.11.2010)

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“3″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“240″ thumbnail_height=“160″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“20″ number_of_columns=“2″ ajax_pagination=“1″ show_all_in_lightbox=“1″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Ukázat prezentaci]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]


Rodokmen
Vrh E Balfama
Gelert Spirit´s Big FootWilliam of NutstownKing Huzzar of Nutstown
Meadhbn of Nutstown
Be Happy von TheresiensteinVarunai von den Sarrazenen
Deleila von Wilar
Aurélie od Rychlebských horIssis SurycanEmpire Surycan
Xena von Schloss Neuschwanstein
Ryanair SagittariusGarland Sagittarius
Chimichurri Sagittarius

Vlkodavi narození ve vrhu „A“ Balfama:

♂       AEDAN

♂       AENGUS 

♂       ALBION 

♂       AMBISAGRUS

♂       AMERGIN

♂       ARAWEN 

♂       ARTAIOS

♂       AVALLOC

♀       AIFE 

♀       ANANN 

♀       ARIANRHOD


Krytí, březost a porod:

Krytí probíhalo přirozeně 25., 27. a 28.11.2007.

Chayenne a Roy spolu vyrůstali od jeho 7 a jejich 10 měsíců věku. Byli si pravými partnery v každém slova smyslu. Pár dní před tímto krytíM nakrýval Roy jinou fenečku a byl tudíž správně „rozskákaný“ a ve špičkové krycí formě. To, že jsme mu dovolili nakrýt jeho milovanou Chay pro něj bylo dvojnásobným štěstím. Tento vrh jsou opravdu štěňátka lásky. Krytí probíhalo vzhledem k plemeni irského vlkodava až překvapivě snadno a zcela přirozeně. Při všech překrytích spolu byli oba partneři svázáni kolem 20-30 minut.

Oba rodiče mají žíhanou barvu. Jsou co do typu, výšky a síly kostry středními typy. Oba mají atletickou postavu a sportovní kondici. Navzájem si jsou po mnoho generací zcela nepříbuzní.

Při veterinární kontrole nám byla potvrzena Chayniina březost a odhadovaný počet štěňat byl 8. Březost probíhala bez komplikací, jedinou starost nám dělala Chayenne sama, protože ještě i ve vysoké fázi březosti na procházkách divoce běhala a honila se s Royem, skákala přes příkopy a vůbec se chovala velmi rozpustile. 

 

Porod začal večer 27.1.2008 a postupoval velice rychle. První štěňátko se narodilo ve 21 hodin a do půlnoci byli na světě již 4 štěňátka. V šest hodin ráno se narodilo deváté štěňátko a porod se zdál být u konce. Jeli jsme na veterinu, kde se ukázalo, že jsou uvnitř ještě 2 další štěňata. Chay byla píchnuta oxytocinová injekce a během cesty domů se narodil další chlapeček. Po příjezdu domů se narodil ještě jeden, který byl ale bohužel mrtvý a nepodařilo se nám ho resuscitovat. Chayenne usnula a porod se zdál být skončeným. Po více než hodině se k našemu velkému překvapení narodila ještě jedna živá holčička. I já jsem v porodní bedně usnula a tak mě na své narození upozornila až ona sama, když derouce se z matky křičela. Po následné návštěvě u veterináře byl porod prohlášen za skončený. Porod dvanácti štěňat trval přes 14 hodin a přežilo jedenáct štěňátek.


Odchov:

Ve vrhu A Balfama se narodilo 12 štěňátek – 9 chlapečků a 3 holčičky, bohužel jeden z chlapečků se narodil mrtvý. Všechna štěňátka se narodila přirozeně. Odchováno bylo 8 pejsků a 3 fenky. Všechna štěňátka měla žíhanou barvu v mnoha barevných odstínech od téměř bílé, přes aprikot a šedou a ž k téměř černé. V tomto vrhu se nám podařilo odchovat i velmi malého pejska, jehož porodní váha byla pouhých 200g. Ostatní štěňátka vážila mezi 400- 450g. Žádné ze štěňátek nemělo defekt jako křivé nožky či zálomek na ocásku ani nic podobného. U několika štěňátek se vyskytly paspárky, které byly následně veterinářem odstraněny. Chayenne byla výbornou a velmi starostlivou matkou a dokázala všech 11 štěňat bez problémů odkojit.

 

 

Kontrola vrhu byla provedena 21.3.2008 paní Ivanou Veselou

Protokol o kontrole:

 • porod trval 15 hodin – 27.1.2008 začátek fyziologický 21:15, dále vše cca po 1-2 hod. pravidelně do 6:45 ráno 9 štěňat, po návštěvě veterináře oxytocin další 3 štěňata do 11:55, předposlední mrtvé, fena i 11 štěňat v pořádku a živá.
 • kondice feny výborná
 • laktace feny výborná
 • chování feny vyrovnaná, starostlivá
 • narozeno 12 štěňat (9/3), při kontrole 11 štěňat (8/3)
 • chování štěňat – standardní dle věku štěňat: hravá, přátelská, kousavá, velmi spokojená
 • kondice štěňat odpovídající věku
 • ustájení štěňat – výborné, prostorné v domě s lidmi
 • vrh standardní, vyrovnaný

Umístění štěňátek

V České republice zůstali všechny 3 fenky vrhu „A“ Balfama – Anann jsem si nechala u sebe já, Aife byla umístěna na jižní Moravě a Arainrhod v Krušných horách. Z pejsků zůstali v republice Artaios (Vysočina), Avalloc (Jeseníky) a Albion (okolí Brna). Většina pejsků byla exportována na Slovensko – Arawen (okolí Tater), Amergin, Aengus a Ambisagrus žijí všichni na východním Slovensku. Aedan byl exportován do Polska poblíž Katowic. Všechna štěňátka z tohoto vrhu žijí v rodinách, převážně s malými dětmi s nimiž výborně vycházejí.


Základní informace:

 • Ve vrhu „A“ Balfama byla všechna štěňata žíhaná – od téměř bílých přes aprikot a šedé odstíny až po téměř černého
 • Všichni vlkodavi v tomto vrhu mají nůžkový nebo klešťový skus
 • Všichni pejsci v tomto vrhu mají obě zdravá a správně vyvinutá varlata (pejsci v tomto vrhu se vyznačovali neobvykle brzy a výrazně vyvinutými varlaty)

Zdravotní údaje:

(Vrh „A“ Balfama je právě 5 let a 2 měsíce starý)

 • Ve vrhu „A“ Balfama se nevyskytlo žádné onemocnění jako PSS, epilepsie, dysplazie, žádná rakovina ani potíže se srdcem
 • Jedinci z tohoto vrhu, kteří absolvovali vyšetření srdce, ho mají zdravé s 0 body

Chov související s vrhem „A“ Balfama:

Vrh „A“ Balfama jsem do svého chovu dále použila vrhem „D“ Balfama.

Jedinci z vrhu „A“ Balfama se již 3x zreprodukovali.


Statistiky:

Dlouhověkost:

 • Otec vrhu „A“ Balfama zemřel ve věku 5 let a 5 měsíců
 • Matka vrhu „A“ Balfama zemřela ve věku 7 let a 6 měsíců
 • Průměrný věk obou rodičů vrhu „A“ Balfama je 6 let a 6 měsíců
 • Jedinci vrhu „A“ Balfama jsou k dnešnímu dni staří 5 let a 2 měsíce, 10 je živých, jedna fenka již zemřela
 • Průměrný věk vrhu „A“ Balfama je tedy k dnešnímu dni 5 let a 1 měsíc a stále se zvyšuje
 • Příčina úmrtí jedinců vrhu „A“ Balfama: 1x psincový kašel

Krytí a potomci:

 • Uchovněno je 5 jedinců z 11 vlkodavů vrhu „A“ Balfama
 • Jedinci vrhu „A“ Balfama 3x kryli či byli nakrýváni a narodili je jim 3 vrhy potomků, mají tedy 100% úspěšnost zabřeznutí
 • Ve vrhu „A“ Balfama se narodilo 12 štěňátek, ve vrzích jejichž rodiči byli jedinci z vrhu „A“ Balfama se narodilo 8 štěňátek, 6 štěňátek a 3 štěňátka, průměrně jsou tedy jedinci z vrhu „A“ Balfama rodiči více než 4 štěňat ve vrhu