VRH „H“ BALFAMA

Vrh „H“ Balfama, narozen 26.10.2016

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“3″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“240″ thumbnail_height=“160″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“20″ number_of_columns=“2″ ajax_pagination=“1″ show_all_in_lightbox=“1″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Ukázat prezentaci]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]


[table id=2 /]

Vlkodavi narození ve vrhu „H“ Balfama:

♂       HANRAOI

♀       HENWEN

 


Krytí, březost a porod:

Krytí probíhalo přirozeně 18. a 21.8.2016

 Pro Elcmara to bylo jeho první krytí, ale velmi rychle pochopil situaci a s drobnou asistencí byli Brigid a Elcmar za chvíli svázaní. Při prvním krtí byli svázaní přes 15 minut, při překrytí přes 20 minut. Brigid je o trochu vyšší než Elcmar, ale to nám nečinilo při krytí problémy.

Při kontrole u veterináře nebylo na sonu nalezeno žádné štěně, takže jsme předpokládali, že Brigid nezabřezla. Na konci září zemřela Brigid její milovaná sestra, a díky tomuto faktu a velmi náročnému počasí se zhoršil i zdravotní stav Brigid. Při kontrole u kardiologa bylo zjištěno, že je březí. Během následujících dní nenastaly žádné komplikace a krátce před termínem porodu byla Brigid na kontrole u veterináře specializujícího se na gynekologii a reprodukci – při této kontrole byla fena i štěňátka v pořádku.

Komplikace nastaly, až když Brigid nezačala v očekávaném termínu rodit. Porod začal až několik dní po termínu a po odtečení plodové vody nepostupoval. Jeli jsme s ní k veterináři a ten zjistil, že první štěňátko je trochu vzpříčené v porodních cestách. Vzhledem k Brigitině zhoršenému zdraví se císařský řez jevil jako velmi riskantní. Veterináři se postupně podařilo přirozeně porodit 6 štěňátek, ale bohužel jen 2 z nich byla živá. Nakonec se k císařskému řezu muselo kvůli poslednímu štěňátku přikročit, ale jelikož i to bylo mrtvé, zvolil se jiný postup při uspávání feny, tedy takový, který k ní byl šetrnější, než kdybychom z ní zachraňovali štěňátka živá. Při této příležitosti byla Brigid vykastrována. Narkóza i operace proběhly bez komplikací a Brigid se šťastně probrala.

Brigid se po porodu rychle zotavila, rozkojila a vzorně se o svá štěňátka starala. Stejně jako u prvního vrhu, i tentokrát byla po celou dobu odchovu vzorná, milující a úzkostlivá matka.


Odchov:

Ve vrhu H Balfama se narodila 2 živá štěňátka – 1 pejsek a 1 fenečka. Obě štěňátka byla úspěšně odchována. Obě štěňátka mají žíhanou barvu, již od porodu jsou i do hmotnosti (oba měli porodní váhu 570g) nesmírně vyrovnaná. Žádné ze štěňátek nemělo defekt jako křivé nožky či zálomek na ocásku ani nic podobného. Žádné ze štěňátek nemělo paspárky. Brigid se o štěňátka po celou dobu výborně starala.

Během celého odchovu byla matka a během odstavování i štěňátka krmena metodou BARF – krmení přirozenou stravou. V 5 týdnech věku si fenečka při hře s bratříčkem zlomila přední nohu. Bohužel při léčbě nastaly komplikace, které nechaly na končetině trvalé následky. Kvůli nim není možné s fenečkou sportovat ani ji vystavit zátěži spojené s březostí, proto nebude použita do chovu. Po dobu léčby a rekonvalescence bylo nutné krmit fenečku granulemi, zvolili jsme značku Applaws. 


Základní informace:

Ve vrhu „H“ Balfama jsou obě štěňátka žíhaná

  • Ve vrhu je jeden pejsek, který obě zdravá, normálně vyvinutá varlata
  • Oba vlkodavi v tomto vrhu mají nůžkový skus a krásné široké čelisti
  • Fenka je plnochrupá, pejskovi chybí jeden zub – P4 

Zdravotní údaje:

(Vrh „H“ Balfama je právě 18 měsíců starý)

  • Oba jedinci z vrhu „H“ Balfama jsou živí a zdraví
  • Ve vrhu „H“ Balfama se nevyskytlo žádné onemocnění jako PSS, epilepsie, dysplazie, žádná rakovina ani potíže se srdcem

Statistiky:

Dlouhověkost:

  • Otec vrhu „H“ Balfama je starý 6 let a 1 měsíc
  • Matka vrhu „H“ Balfama je stará 8 let a 7 měsíců
  • Průměrný věk obou rodičů vrhu „H“ Balfama je 7 let a 4 měsíce a stále se zvyšuje
  • Jedinci vrhu „H“ Balfama jsou k dnešnímu dni staří 18 měsíců, oba jsou živí
  • Průměrný věk vrhu „H“ Balfama je tedy k dnešnímu dni 18 měsíců a stále se zvyšuje