LITTER “H” BALFAMA

Vrh “H” Balfama, narozen 26.10.2016 (translation pending)

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”3″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”2″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”1″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Ukázat prezentaci]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]


Rodokmen
Vrh E Balfama
Gelert Spirit´s Big FootWilliam of NutstownKing Huzzar of Nutstown
Meadhbn of Nutstown
Be Happy von TheresiensteinVarunai von den Sarrazenen
Deleila von Wilar
Aurélie od Rychlebských horIssis SurycanEmpire Surycan
Xena von Schloss Neuschwanstein
Ryanair SagittariusGarland Sagittarius
Chimichurri Sagittarius

Vlkodavi narození ve vrhu “H” Balfama:

♂       HANRAOI

♀       HENWEN

 


Krytí, březost a porod:

Krytí probíhalo přirozeně 18. a 21.8.2016

 Pro Elcmara to bylo jeho první krytí, ale velmi rychle pochopil situaci a s drobnou asistencí byli Brigid a Elcmar za chvíli svázaní. Při prvním krtí byli svázaní přes 15 minut, při překrytí přes 20 minut. Brigid je o trochu vyšší než Elcmar, ale to nám nečinilo při krytí problémy.

Při kontrole u veterináře nebylo na sonu nalezeno žádné štěně, takže jsme předpokládali, že Brigid nezabřezla. Na konci září zemřela Brigid její milovaná sestra, a díky tomuto faktu a velmi náročnému počasí se zhoršil i zdravotní stav Brigid. Při kontrole u kardiologa bylo zjištěno, že je březí. Během následujících dní nenastaly žádné komplikace a krátce před termínem porodu byla Brigid na kontrole u veterináře specializujícího se na gynekologii a reprodukci – při této kontrole byla fena i štěňátka v pořádku.

Komplikace nastaly, až když Brigid nezačala v očekávaném termínu rodit. Porod začal až několik dní po termínu a po odtečení plodové vody nepostupoval. Jeli jsme s ní k veterináři a ten zjistil, že první štěňátko je trochu vzpříčené v porodních cestách. Vzhledem k Brigitině zhoršenému zdraví se císařský řez jevil jako velmi riskantní. Veterináři se postupně podařilo přirozeně porodit 6 štěňátek, ale bohužel jen 2 z nich byla živá. Nakonec se k císařskému řezu muselo kvůli poslednímu štěňátku přikročit, ale jelikož i to bylo mrtvé, zvolil se jiný postup při uspávání feny, tedy takový, který k ní byl šetrnější, než kdybychom z ní zachraňovali štěňátka živá. Při této příležitosti byla Brigid vykastrována. Narkóza i operace proběhly bez komplikací a Brigid se šťastně probrala.

Brigid se po porodu rychle zotavila, rozkojila a vzorně se o svá štěňátka starala. Stejně jako u prvního vrhu, i tentokrát byla po celou dobu odchovu vzorná, milující a úzkostlivá matka.


Odchov:

Ve vrhu H Balfama se narodila 2 živá štěňátka – 1 pejsek a 1 fenečka. Obě štěňátka byla úspěšně odchována. Obě štěňátka mají žíhanou barvu, již od porodu jsou i do hmotnosti (oba měli porodní váhu 570g) nesmírně vyrovnaná. Žádné ze štěňátek nemělo defekt jako křivé nožky či zálomek na ocásku ani nic podobného. Žádné ze štěňátek nemělo paspárky. Brigid se o štěňátka po celou dobu výborně starala.

Během celého odchovu byla matka a během odstavování i štěňátka krmena metodou BARF – krmení přirozenou stravou. V 5 týdnech věku si fenečka při hře s bratříčkem zlomila přední nohu. Bohužel při léčbě nastaly komplikace, které nechaly na končetině trvalé následky. Kvůli nim není možné s fenečkou sportovat ani ji vystavit zátěži spojené s březostí, proto nebude použita do chovu. Po dobu léčby a rekonvalescence bylo nutné krmit fenečku granulemi, zvolili jsme značku Applaws. 


Základní informace:

Ve vrhu “H” Balfama jsou obě štěňátka žíhaná

  • Ve vrhu je jeden pejsek, který obě zdravá, normálně vyvinutá varlata
  • Oba vlkodavi v tomto vrhu mají nůžkový skus a krásné široké čelisti
  • Fenka je plnochrupá, pejskovi chybí jeden zub – P4 

Zdravotní údaje:

(Vrh “H” Balfama je právě 18 měsíců starý)

  • Oba jedinci z vrhu “H” Balfama jsou živí a zdraví
  • Ve vrhu “H” Balfama se nevyskytlo žádné onemocnění jako PSS, epilepsie, dysplazie, žádná rakovina ani potíže se srdcem

Statistiky:

Dlouhověkost:

  • Otec vrhu “H” Balfama je starý 6 let a 1 měsíc
  • Matka vrhu “H” Balfama je stará 8 let a 7 měsíců
  • Průměrný věk obou rodičů vrhu “H” Balfama je 7 let a 4 měsíce a stále se zvyšuje
  • Jedinci vrhu “H” Balfama jsou k dnešnímu dni staří 18 měsíců, oba jsou živí
  • Průměrný věk vrhu “H” Balfama je tedy k dnešnímu dni 18 měsíců a stále se zvyšuje